Telephone: +0800 123 4567
+0800 123 4567
 

Amacı

Anasayfa » Amacı

EN İYİ YAŞAM KOÇU BABADIR

Son yıllarda ülkemizde yaygınlaşan koçluk sistemi, gerek yetkili gerekse yetkisiz pekçok insan tarafından yapılmaya başlanmıştır. Yaşam Koçluğu, Eğitim Koçluğu,Kariyer Koçluğu v.b gibi dalları olan koçluk uygulamaları yanında “Engelli Koçluğu” adı altında engelli çocuk ve gençlerimize eğitim verilmeye çalışılmaktadır. Bu eğitimleri veren yaşam koçlarının yeterlilikleri ile ilgili, diploma, sertifika gibi belgelerin olup olmadığı konusunda herhangi bir denetim yapılmadığından, bu konuda yapılan veya yapılacak olan hataların ülkemiz adına telafisi çok zor olacaktır.
Babaların kendi çocuklarına Yaşam Koçluğu yapmaları konusundaki proje kapsamında, istekli babalar başta olmak üzere gruplar oluşturularak çeşitli sosyal faaliyetler gerçekleştirilip 40 saatlik teorik ve pratik eğitimlerimiz başlamıştır. Verilen Eğitimin konu başlıkları ise
1. Engelli çocuk babası olmanın zorlukları ve başa çıkma yolları
2. Aile içi iletişimde yapılan hatalar ve doğru uygulamalar.
3. Yaşam Koçluğu nedir? nasıl yapılır?
4. Çocuğun ulaşması beklenen ve istenilen hedefe, istenilen sürede ulaşması. (Gerçekçi ve doğru hedef koyma ilkeleri)
5. Eğitimin kazandırdıkları,işleyişi ve kalıcı-istendik davranışların elde edilip edilmediğinin değerlendirilmesi. (Genel değerlendirme)
Eğitimin peşine birlikte fotoğraf çalışması, doğa gezisi, model uçak yapımı vb faaliyetler baba ve çocukla beraber yapılacak.